Заводи азотного холдингу OSTCHEM виготовили 1,57 млн. тонн мінеральних добрив за 9 місяців 2023 року. Зокрема, Черкаський «Азот» виробив 1,22 млн. тонн мінеральних добрив (+148%), а «Рівнеазот» наростив обсяги виробництва до 347,3 тис. тонн. (+7%).
За обсягами виробництва найбільш динамічно зростали карбамід, КАС та аміачна селітра. Так, виробництво КАС зросло на 150%, карбаміду – на 202%, аміачної селітри – на 89%. Водночас, обсяг виробництва ВАС скоротився на 72% до 36,9 тис. тонн.
«Після стрімкого падіння обсягів виробництва у 2022 році наші заводи поступово відновлюють свою діяльність. За 9 місяців ми виготовили на 92% більше продукції, ніж за аналогічний період минулого року, коли було вироблено 817,5 тис. тонн мінеральних добрив. Водночас довоєнного рівня нам поки що досягти не вдалося – завантаження основних потужностей заводів протягом року не перевищувало 70-80%. Причина недозавантаження – критичне зростання обсягів імпорту добрив, які сьогодні завозяться в Україну», – зазначив Сергій ПАВЛЮЧУК, керівник азотного бізнесу OSTCHEM.
За його словами, виробничі плани за 9 місяців виконані на 100%, а потужності заводів навантажувалися більш рівномірно, ніж у попередньому році.
«Наші заводи спрацювали без збоїв та вчасно виконали контракти з українськими фермерами. Надалі завантаження заводів залежатиме від попиту на мінеральні добрива. Ми готові до пікового попиту у листопаді-грудні та старту закупівель на весняну посівну 2024 року», – зазначив Павлючук.