10 Липня 2018

Затягуючи з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргу ОПЗ перед Ostchem Україна порушує Нью-Йоркську конвенцію та міжнародні домовленості


Group DF заявляє, що затягування українськими судами визнання Рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про примусове стягнення з ОПЗ боргу в розмірі понад 300 млн дол. США або 7,8 млрд гривень перед компанією Ostchem Holding Limited є порушенням Конвенції ООН «Про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень », учасниками якої є 149 держава, в тому числі і Україна.

 

Про це повідомив Ігор Гольченко, Директор з комплаєнс Group DF.

 

«Україна є учасницею Нью-Йоркської конвенції. Це означає, що наша держава дала свою згоду визнавати і виконувати на своїй території рішення іноземних арбітражних судів, у тому числі і рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Стокгольмського арбітражу), – прокоментував Ігор Гольченко. – Рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про стягнення з ОПЗ боргу в розмірі понад 300 млн дол. США на користь компанії Ostchem Holding Limited є остаточним і перегляду вже не підлягає. Ще 13 березня 2018 року Верховною судом Швеції була відхилена апеляція ОПЗ у цій справі. Те, що відбувається з нашою справою, не витримує ніякої критики».

 

Згідно з нормами Нью-Йоркської конвенції, визнання і виконання рішень міжнародних арбітражних судів на практиці реалізується через системи українських судових органів. У той же час, визнання рішення Стокгольмського арбітражу у справі заборгованості ОПЗ перед Ostchem Holding Limited є формальною процедурою, оскільки рішення по суті вже прийнято і оскаржене бути не може.

 

При цьому, згідно з винесеним рішенням Стокгольмського арбітражу, сума заборгованості ОПЗ перед Ostchem Holding Limited не статична – пеня продовжує нараховуватися на всю суму до повної виплати. Таким чином, у той час, як держава затягує з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу в Україні, заборгованість ОПЗ з кожним днем ​​продовжує зростати.

 

Як тільки Group DF отримає текст офіційного рішення Верховного Суду України, компанія буде приймати рішення щодо своїх подальших юридичних кроків – продовжувати апелювати в українських судах або відразу звертатися у міжнародні суди.

 

За словами Ігоря Гольченко, недотримання Україною міжнародних домовленостей також підриває авторитет країни на міжнародній арені і погіршує інвестиційний клімат у країні.

 

«В очах потенційного інвестора ситуація, що відбувається, викликає справедливі питання про наявність ефективної системи правосуддя у країні, не кажучи вже про ступінь захисту іноземних інвестицій. Якщо ситуація не зміниться, очікувати приходу інвесторів в Україну наївно», – резюмував Гольченко.