Група компаній Group DF побудує на “Запорізькому титано-магнієвому комбінаті” (ТОВ “ЗТМК”) два нових виробництва – з випуску титанового шлаку та з випуску титанової губки. Це дозволить посилити позиції України на світовому титановому ринку. Про це повідомив Голова Ради Group DF Дмитро Фірташ у ході прес-конференції, проведеної на підприємстві.
“Наша інвестиційна програма передбачає будівництво двох нових виробництв: титанового шлаку потужністю 150 тис. тонн на рік та титанової губки потужністю 40 тис. тонн на рік (20 тис. тонн – 1-а черга, 20 тис. тонн – 2-а черга). Таким чином, ми зміцнимо позиції України на світових титанових ринках”, – сказав Д. Фірташ.
За словами бізнесмена, на першому етапі реалізації інвестиційної програми, узгодженої з ФДМ, інвестиції в “ЗТМК” складуть 110 млн. дол. США. З них 63,5 млн. будуть безпосередньо направлені на будівництво нових потужностей з виробництва титанового шлаку. Крім того, в рамках першого етапу реалізації інвестиційної програми буде також розроблено ТЕО створення потужностей з виробництва високоякісної титанової губки.
У 2012 році “ЗТМК” випустив усього 44,6 тис. тонн титанового шлаку (в т.ч. товарного – 20,2 тис. тонн) і 10,3 тис. тонн титанової губки. За прогнозами Group DF, введення в дію нових потужностей з виробництва титанового шлаку дозволить збільшити частку України в його світовому виробництві з теперішніх 0,66% до 4%.
По завершенню будівництва другої черги нового виробництва титанової губки сумарна потужність підприємства збільшиться до 40 тис. тонн на рік. Це потенційно дозволить Україні збільшити свою частку в світовому виробництві титанової губки з теперішніх 5 до 14%. Таким чином, Україна може увійти до трійки світових лідерів на цьому високотехнологічному ринку.
“Ми віримо в те, що за титаном майбутнє світової промисловості, тому і вкладаємо ресурси. Я впевнений, що завдяки “ЗТМК” Україна зможе стати сильним гравцем на ринку титану в світовому масштабі”, – заявив Дмитро Фірташ. – “Наприклад, Китай почав розвивати свою титанову програму всього 10 років тому, але сьогодні контролює близько третини світового ринку титанової губки. Якби приватний інвестор прийшов на “ЗТМК” раніше, сьогодні Україна теж могла б бути в рядах світових лідерів”.
У ході прес-конференції Дмитро Фірташ підкреслив, що інвестиції на “ЗТМК” – це частина програми розвитку титанової галузі, загальний обсяг якої оцінюється в 2,5 млрд. доларів США.
“У рамках титанової програми ми також маємо намір інвестувати значні ресурси у видобуток і в титанову хімію. Ми вже розробляємо план з будівництва нового виробництва двоокису титану на “Кримському ТИТАНі”. У нас розроблені інвестиційні програми по іншим підприємствам. Комплексна робота буде проводитись по всім титановим активам. Через створення потужного вертикально-інтегрованого титанового холдингу ми маємо намір трансформувати ландшафт української титанової галузі. Ми маємо амбіції, стратегію, ресурси, людей, знання та волю, щоб побудувати конкурентоспроможний холдинг. Тільки в єдиному холдингу титанова галузь країни може бути конкурентоспроможною на світовій арені”, – підкреслив Дмитро Фірташ.