01 Червня 2012

Дмитро Фірташ підписав Національну тристоронню угоду про зайнятість і робочі місця на 2012-2017 роки


020357Збільшувати зайнятість в Україні потрібно за рахунок розвитку промисловості, малого та середнього бізнесу. Про це заявив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ за підсумками підписання Національної тристоронньої угоди про зайнятість і робочі місця на 2012-2017 роки. Угоду також підписали Віце-прем’єр-міністр – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко і Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик.

 

“Основою зростання зайнятості є розвиток реального виробництва. Для цього необхідні якісні зміни української економіки – необхідно реформувати фінансову систему, поліпшити інвестиційний клімат, впроваджувати інновації. Підписана угода – це спроба повернутися до реальної економіки, де на першому плані питання зайнятості, виробництва, а не накачування економіки віртуальними грошима”, – сказав Дмитро Фірташ.

 

“Щоб розвивати економіку, ми повинні підвищити зайнятість. Це взаємопов’язані речі. Потрібні нові підприємства, бо тільки нове виробництво дасть зростання економіки і створить робочі місця. Повинен з’явитися малий і середній бізнес”, – Сказав Дмитро Фірташ.

 

За словами Голови ФРУ, забезпечення зайнятості перестає бути питанням лише державної політики. “Це буквально питання кожного бізнесмена, керівника підприємства, який несе відповідальність за своїх співробітників, забезпечує їх матеріальний статок”.

 

Голова Федерації роботодавців зазначив, що проблема зайнятості стоїть дуже гостро в усьому світі. Глобальний рівень безробіття становить 6% і щорічно продовжує зростати на 1%. “Ця динаміка стримується сьогодні тільки за рахунок швидкозростаючих азіатських економік, де розвивається промислове виробництво. Україна, на тлі несприятливих глобальних тенденцій на ринку праці, повинна розвивати реальний сектор економіки, як це робить Китай та Індія”, – зазначив Голова Федерації роботодавців.

 

Підписана Національна тристороння угода про зайнятість і робочі місця на 2012-2017 роки визначає 17 стратегічних завдань, реалізація яких дозволить збільшити в Україні зайнятість через розвиток промисловості, малого та середнього бізнесу та підвищити рівень кваліфікації зайнятого населення.

 

Зокрема, сторони соціального діалогу – роботодавці, уряд і профспілки домовилися про створення умов для збільшення кількості робочих місць через підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на внутрішньому і зовнішньому ринках, спрощення умов ведення бізнесу, розширення можливостей для кредитування реального сектора економіки і створення умов для залучення інвестицій.

 

“Ми вирішили об’єднати свої зусилля, щоб покращити життя людей. Ми вважаємо, що це найреальніший шлях до соціального захисту наших людей. Для того, щоб це сталося, нам потрібно створити інвестиційні умови для підприємств… Дуже важливо, щоб нові робочі місця були технологічними”, – заявив Віце-прем’єр Сергій Тігіпко.

 

Також сторони соціального діалогу домовились використовувати свої можливості у створенні умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Зокрема, розвивати підприємництво в селах, в тому числі, за рахунок фермерства та зеленого туризму.

 

Для збереження кількості робочих місць пропонується запровадити систему заходів з підтримки підприємств і зайнятого населення. Серед таких заходів – пільгове кредитування підприємств для підтримки його діяльності та виплати допомоги по частковому безробіттю.

 

Реалізація Національної тристоронньої угоди про зайнятість і робочі місця дозволить до 2017 року змегшити рівень безробіття населення у віці 15-70 років до 64,3% проти 59,2% в 2011 році, в тому числі серед працездатного населення – до 68,5% з 66,5% в 2011 році. Також очікується, що 23% зайнятих українців зможуть отримати професії, які будуть затребувані ринком праці.