Group DF - диверсифікована міжнародна група компаній, основні інвестиції якої зосереджені в азотному, титановому та газовому бізнесах. |
23 Грудня 2022 Олег Никоноров: війна – це тест на стійкістьВ кінці лютого цього року ми традиційно проводили щорічну стратегічну сесію директорів. Багато цифр, графіків, дискусій і планів на рік. Ми розмірковували, як будемо розвивати сервіси, збільшувати обсяги виробництва, розглядали плани реконструкції та модернізації газорозподільних мереж.
Хоча заяви міжнародних партнерів ставали все більш тривожними, бізнес скептично ставився до можливості повномасштабного вторгнення. Не вірили й ми. 23 лютого якраз узгодили спільне бачення розвитку бізнесу. Ми були натхненні затвердженими планами та впевнені в майбутньому. А 24 лютого о 5 годині ранку всі прокинулись в зовсім іншій реальності під звуки розривів ракет і снарядів.
Жах, заціпеніння, розпач: ось почуття, які переповнювали всіх навколо. В диспетчерських зведеннях аварійних служб з’явилась інформація про загиблих, поранених, руйнування об’єктів інфраструктури. Чи можна було до цього бути готовим? Впевнений, що ні.
В перші дні й тижні ми займались екстреною евакуацією сімей співробітників з-під обстрілів, будували евакуаційні маршрути та визначали можливості постачання гуманітарної допомоги на окуповані території. Ми опинились в зовсім іншій реальності. Цього не було в наших презентаціях.
Як український бізнес, ми визначили для себе головним завданням втримати працездатність газорозподільної системи, щоб не допустити її повної зупинки, та мобілізували всі наявні ресурси для реалізації цього завдання. Ми встояли.
В чому джерела нашого resilience
Перше – це сучасні технології, які ми впровадили в галузь за останні 3-4 роки завдяки створеним міцним зв’язкам зі світовими виробниками, налагодженим логістичним ланцюжкам та побудові власного виробничого циклу. Локалізація виробництва критично важливих компонентів та обладнання для розподілу газу дозволила нам повністю та оперативно забезпечувати потреби в ньому під час війни.
Тому як тільки окупанти відступали, ми були готові оперативно виготовити газорегулювальне обладнання, яке необхідно було встановити замість зруйнованого в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій областях. Це дало можливість відновити газопостачання півмільйона українських домівок.
Наші IT-продукти забезпечують приймання і передачу в режимі реального часу даних з десятків тисяч пристроїв. Тому кожне ураження газорозподільної системи ми відстежували онлайн. В той же момент ми могли визначити пошкоджену ділянку, а наші диспетчери – направити туди найближчу аварійну бригаду.
Далі вже діяли наші ремонтники. Ефективність їхньої роботи теж забезпечувалась програмними продуктами, які містили всю необхідну інформацію про пошкоджені об’єкти. Тому ремонтники відразу розуміли, якого діаметру ушкоджений газогін, де він пролягає і де найближча засувка на крайній випадок. Це дозволило суттєво прискорити час реагування і ремонту, та діяти чітко навіть в умовах прямої загрози життю наших співробітників.
Тому третє джерело нашої стійкості – це наші люди. Ми інвестували у людський капітал, створюючи мережу освітніх центрів для навчання персоналу використанню нових технологій та цифрових рішень в роботі. Це підвищило ефективність праці, оперативність виконання задач і встановило високі стандарти якості роботи фахівців галузі.
Саме завдяки наявності цих трьох компонентів нашої бізнес-стратегії стало можливим швидке відновлення розподілу природного газу на деокупованих територіях. А на тих територіях, де точаться бойові дії, в тих містах, які ворог намагався захопити, природний газ часто залишався для українців єдиним доступним благом і ознакою цивілізації.
Але мені здається, що разом з руйнуваннями та війною ми отримали шанс побудувати для українців нову газорозподільну систему. Яка буде більш стійкою завдяки новим технологічним рішенням, яка буде готова працювати з чистими видами енергії. Яка інтегруватиме локальні джерела енергії — наприклад, біометанові заводи, установки генерації водню. І стане базовою архітектурою справжньої енергонезалежності, за яку країна щодня сплачує найвищу ціну. |